Kâmilen, bir malın evet da hizmetin eke miktarlarda satın kızılınması veya satılması medlulına hasılat. Kâmilen satış, çoğunlukla perakende beyların tersine, ürünleri eke miktarlarda satın vadi ve elan sonra bunları küçümencik miktarlarda satan işlemletmelere evet da müşterilere dokumalır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya ithalatçılardan ürünleri eke miktarlarda satın vadi ve bunları elan sonra perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin eke miktarlarda satın kızılınması sebebiyle, ürünlerin elan ceninisakıt vahit maliyeti ile satılabilmesine olanak katkısızlarlar. Toptancılar hassaten, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı çıkmak bağırsakin farklı ürünlerin bulunduğu birkötü kategoride ürün sunabilirler.

Kâmilen kâr, birkötü endüstride bulunabilir ve çoğunlukla ürünlerin maliyetini indirmek talip küçümencik ve eke işlemletmeler aracılığıyla kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu global satın alınır ve elan sonra müşterilere perakende olarak satılır. Hatta, bir inşaat şirketi inşaat malzemelerini global satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde elan fazla kar elde edebilir.

Toptancılar, çoğunlukla ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin güvenli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin doğruca ürünleri doğruca zamanda almasını katkısızlar. Toptancılar hassaten, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına şık farklı ürünler sunarak rekabet kazanımı katkısızlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem de perakendeciler bağırsakin birkötü kazanım sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını artırabilirler ve eke miktarlarda satış yapmış oldukları bağırsakin elan fazla hasılat elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sebebiyle ürünleri elan ceninisakıt fiyata satın alabilir ve elan ceninisakıt maliyetlerle satış yaparak elan fazla kar elde edebilirler.

Fakat, toptancılık iş modeli, temelı dezavantajlar da bağırsakerebilir. Örneğin, global satış salgılamak bağırsakin eke miktarlarda ürün stoku alıkoymak gerekir, bu da para dürüstışını etkileyebilir ve işlemletmeler bağırsakin riskli kabil. Hatta, toptancıların müşterilerine sabah akşam ürün tedarik edebilmeleri ve rekabetçi fiyatlar sunabilmeleri bağırsakin, tedarik zinciri yönetiminde tetik olmaları ve hızlı yanıt verme kabiliyetlerinin olması önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir